Εκδόσεις : Μίνωας ISBN : 978-618-02-5075-6 Έτος έκδοσης: 2023 Διαθεσιμότητα: Κυκλοφορεί Εξώφυλλο: Μαλακό εξώφυλλο Σχήμα: 24x17 Σελίδες: 24
Περιγραφή Μαθαίνουμε να παίζουμε δίκαια.Οι ανιψιές της Μίννι τσακώνονται μεταξύ τους με κάθε αφορμή, ενώ δεν παίζουν καθόλου δίκαια με τους φίλους τους.Τι συμβαίνει στην πορεία και αλλάζουν εντελώς στάση,Μέσα από τη σειρά αυτή τα παιδιά μαθαίνουν πολύτιμες για την ανάπτυξή τους έννοιες, όπως ομαδικότητα, συνεργασία και φιλία, καθώς και τη διαχείριση των συναισθημάτων τους στο πλαίσιο αυτό.