Συγγραφέας: Αγγελική Παπαδοπούλου Εκδόσεις : Art Action Lab ISBN : 978-618-85347-4-2 Έτος έκδοσης: 2022 Διαθεσιμότητα: Κυκλοφορεί Εξώφυλλο: Μαλακό εξώφυλλο Σχήμα: 30x21 Σελίδες: 56
Περιγραφή Ένα διαδραστικό βιβλίο δημιουργικής γραφής το οποίο αφήνει τη φαντασία ελεύθερη να δημιουργήσει ιστορίες χωρίς γραφή. Ένα βοήθημα για παιδιά προσχολικής ηλικίας. Για τα παιχνίδια και τις ιστορίες του βιβλίου “Γίνε ο συγγραφέας του βιβλίου σου junior” τα παιδιά θα ανακαλύψουν πως μπορούν να εκφράσουν αυτό που νιώθουν, αυτό που τους δίνει έμπνευση, με τον δικό τους μοναδικό τρόπο.
Με απλά υλικά που μπορούν να βρούν μόνα τους, από αυτοκόλλητα, εφημερίδες, χαρτόνια, υλικά ανακύκλωσης, με χρώματα, με δικές τους κατασκευές αλλά και ό,τι άλλο μπορεί να τους δώσει δημιουργία.